Tudi na vabilo na drugo tekmo rogaške lige iz orientacije smo se odzvali. Tokrat je tekmovanje potekalo v Gorici pri Slivnici, kjer pa nam je vreme nekoliko ponagajalo, saj je ves čas rahlo škropilo. Tokrat v ekipi ni bilo Tajde, zato jo je nadomestil Luka Pestivšek. Na teorijo smo se za to tekmo bolj pripravili in nam vrisovanje točk ni povzročalo večjih preglavic, vendar so se težave pojavile še preden smo prišli do prve kontrolne točke. Slabo smo namreč prebrali karto in spregledali, da je čez širok potok speljan most, vendar v smeri stran od prve točke, mi pa smo šli direktno proti točki. Zavedajoč se napake, ki smo jo storili smo potem hitro poiskali pot preko potoka, ki pa ni bila ravno enostavna. Zaradi tega so nas naši tekmeci - ekipa Slivnice, prehiteli. Ekipa sicer ni bila del naše kategorije, vendar smo tekmovali na isti progi, zato je bilo rivalstvo med ekipama precej opazno. Sledil je hiter vzpon do druge točke, kjer smo morali pokazati znanje o vozlih. Hitro smo opravili s tem in se napotili proti naslednji točki, za katero smo potrebovali zelo dolgo, da smo jo našli, saj je bila dobro skrita. Pot nas je potem vodila do naslednjih točk, ki pa smo jih dokaj hitro našli, iskanje pa sta nam ves čas oteževala dež in blato. Tudi zadnja točka je bila »živa«. Na poti do nje pa smo imeli tudi prijetno družbo psa, ki je stražil bližnjo kmetijo. Na tej pa smo morali pokazati naše znanje gora in rož. Smola. Pri rožah nam je sprva še dobro kazalo, vendar nam je en nepravilen odgovor odnesel točke. Vrnili smo se polni pričakovanj in vprašanj kako je šlo drugim ekipam. Na koncu smo dobili zasluženo pico in priznanje o osvojenem prvem mestu. Lep zaključek deževne tekme!

Pa še slike

Jaka Kovše