Za prvi pohod letošnje sezone smo se mladinci odpravili na Mrzlo goro v Kamniško Savinjske Alpe. Zbrali smo se na običajnem zbirnem mestu, to je pri dvorani Zlatorog, ob 6 uri. Na dogovorjeno mesto sta prišla dva udeleženca in dva voznika, vsak s svojim avtom, ostale udeležence smo pa pobrali po poti. Udeležilo se je 6 mladincev in 2 vodnik-voznika.

Prvi postanek smo imeli v pekarni Mišmaš v Mozirju, kjer smo si dopolnili zaloge hrane in pijače. Od tam je sledila krajša vožnja do začetka vzpona v Logarski dolini. Pot nas je vodila do koče na Okrešlju, do katere smo potrebovali 40 minut. Na koči smo si napolnili energijo s sendvičem in čokolado, nato pa smo nadaljevali pot na Mrzlo goro. Do vrha s koče na Okrešlju smo potrebovali 3 ure in pol. Glavni vzpon na goro je “vseboval“ nekaj jeklenic in klinov, ki smo jih z veseljem preplezali, s še večjim veseljem smo pa prosto plezali po skali, saj druge izbire nismo imeli. Na vrhu smo imeli krasen razgled tako v Avstrijo, v kateri smo lahko tudi bili, kot v Slovenijo, poleg razgleda smo pa imeli še odlično malico. V času vzpona je bilo vreme “ta pravo“ za vzpon, saj ni bilo neposrednega sonca in še veter je malo popihaval. Na vrhu se je pa vreme razjasnilo, tako da ni oviralo razgleda.

Za sestop do koče na Okrešlju smo porabili slabe 3 ure. Na njej smo imeli daljši počitek, starejši pivo, mlajši pa kaj brezalkoholnega. Na koči smo ostali uro in pol, nato smo pa nadaljevali pot do avtomobilov. Tam smo se preobuli, pospravili nahrbtnike in opremo v avto in se odpeljali v Celje.

Pohod na Mrzlo goro je bila zelo lepa in zabavna izkušnja, več o pohodu si lahko ogledate v galeriji.

Domen Višanar